| TheDarkDragon a întrebat:

Buna, am si eu o intrebare legata de vaccin si restrictii, pentru ca am auzit pareri diferite. Dupa prima doza cu vaccinul Pfizer mai sunt valabile restrictiile, sau abia dupa a doua doza nu se mai aplica?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dupa 10 zile de la rapel certificatul verde va fi valid.

| mihai69 a răspuns:

La două săptămâni după a doua doză, după ce descarci certificatul verde.

Răspuns utilizator avertizat
| Vântulalb a răspuns:

Abia dupa 10 zile de la a doua doza scapi de restrictii.

| MariaEElena0505 a răspuns:

După a doua doza nu se mai aplica.

| emilllyya a răspuns:

Abia dupa 10 zile de la a doua doza ele nu se vor mai aplica pentru persoana vaccinata. Pana atunci esti considerat nevaccinat, asadar vei 'beneficia' de aceleasi restrictii.