| LucaTeofil a întrebat:

Buna TPU am fost 2 zile la strand si m-am bronzat, si acum me ustura spatele nu stiti cum pot sa scap de durere ca ma pisca tare

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| IceCreamDoll a răspuns:

Cu iaurt.

| torsi a răspuns:

Incearca (daca ai de unde sa faci rost) de o frunza de aloe, tai.ei tepii, tai.o pe lungime (in doua) si da.te pe spate cu partea din interior (are un lichid foarte bun care te va ajuta)
winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iaurt, otet. Sau poti cumpara de la farmacie un spray destinat acestor probleme.

| vladutzz200 a răspuns:

Date pe piele cu apa termala si apoi ar trebui sa se reduca durerile.

| larisapilut a răspuns:

Cu spirt! stiu ca suna ciudat dar eu am patit asa in grecia si am mers la mediucul de acolo care m-a invatat aceasta metoda! chiar da roade!happy