Întrebare recomandată | Georgianaaa11 a întrebat:

Am fost diagnosticata cu metastaza osoasa acum câteva zile, stiu tot ce trebuie sa stiu despre ce va urma, însă voiam să întreb dacă este cineva care s-a confruntat cu asta si stie vreun leac babesc sau vreo cale sa imi mai diminuez durerile de oase cel puțin până la începerea radioterapiei, imi trecea când țineam apa calda dar acum nu mai functioneaza si nu vreau sa ma mai bazez pe picături de durere si alte din astea pentru ca simt ca mor pana isi fac efectul. Dacă știti va rog sa imi spuneti! am auzit ceva despre apa alcalina, a folosit careva? Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Onconovical,cauta pe internet, poate te ajuta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În primul rând, îmi pare rău pentru problema dumneavoastră de sănătate și vă doresc însănătoșire grabnica!
Îți recomand Onconovical. Apa alcalina are un pH de cca 9.4 și este filtrata natural. E considerat leac băbesc, însă nimic mai mult. Iar leacurile băbești sunt degeaba dacă mu crezi in ele! happy

Mult succes! Și fă-te bine! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu daca ajuta la durere insa e bun pentru oase. Turmeric cu piper negru zilnic.

| PumpkinDoll a răspuns:

Deci....mai pe romaneste ai cancer?

| Teo29 a răspuns:

Osteocicatrat gel, de la farmacie veterinara,
https://www.petvet-shop.ro/......-50-gr-561

Natural si doar din plante, a ajutat in tumori osoase, stiu pe cineva care a dat mult timp in strat mai gros si i-a ajutat cu adevarat.

E mai puternic, dar e doar din plante, excipientii care ii are sunt folositi la orice crema gen Diclofenac, Nurofen, creme de 2 bani...

Incearca unde sunt localizate tumorile, poti lasa si un strat mai gros acolo dupa ce ai masat mai intai cu el si a intrat in piele si sa mi scrii in privat cum te simti.

Este la Bologna clinica pentru cancer osos, daca vrei info, la fel, mesaj in privat...

| Gaby212 a răspuns:

In mod normal medicul oncolog ar fi trebuit sa iti prescrie morfina.

| TincutaNitu a răspuns:

Leacurile babesti nu au, de regula, un efect imediat. Nu m-am confruntat cu vreo situatie similara, insa m-am documentat destul de riguros pe acest subiect. Exista cateva plante care ajuta la ameliorarea durerii, precum si cateva activitati. Le las mai jos in speranta ca informatiile primite te vor ajuta.

Analgezice naturale:
- scoarta de salcie
- turmeric
- cuisoare
- ghimbir
- ceai de canepa
- ulei de canabis

Activitati analgezice:
- yoga
- tai chi
- meditatie

| monologpeblog a răspuns:

Iti recomand o aplicatie pentru tineri cu cancer: VIA Impreuna.
Mai multe detalii si un link spre aplicatie: https://monologpeblog. online/2018/07/27/via-impreuna-prima-aplicatie-de-lupta-impotriva-cancerului/

| Atudorei_Codrin_1996_iQwz a răspuns:

Https://bit.ly/2NEvCca este fake sau sa incerc?

| mirce4 a răspuns:

Salut! Fumeaza iarba, e analgezic natural!

| Eduard_Costenar_1995 a răspuns:

Imi pare foarte rau de tine iti dau o mica idee nu zic so folosesti dar te-ar putea ajuta mult ...cauta printre prieteni tai pe unu care iti poate face rost de iarba ....nu cocaina,,,,, iarba pura nu urzici stropite sa de halucinati iarba te calmeaza si o sati mai ia din durere