| aldegor a întrebat:

am fost ieri la bazin am facut si dus fierbinte si am plecat acasa nu am simtit nimic pana azi, am facut si azi la fel dus fierbinte, si acum cand ma aplec ma doare la capu pfooai si cand vorbesc mai tare, ce sa fac sa imi treaca repede? imi fac acum niste ceai de menta cu lamaie, am fost jos dar nu am gasit echinaceea, am numai de menta, credeti ca am racit? ma doare foarte tare, de fiecare data cand ma aplec parca imi da cineva cu ciocanu in cap crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| DanYelA13 a răspuns:

Buna! si eu faceam dusuri foarte fierbinti chiar si cada dar am aflat dew la diriginta mea care e de bio ca nu e bine pentru ca poti face accidente cardio- vasculare ..asa simteam si eu dupa ce faceam dusuri fierbinti dar de la un timp am facut cu apa calda si ma simt mai bine papa happy :* happy

| AliGab a răspuns:

Intotdeauna cand iesi de la bazin sa nu iesi cu capul descoperit. Si eu ma duc des la bazin si am fost si iarna trecuta, dar nu am avut vreo problema, pentru ca mi-am acoperit capul.
Pentru durerea de cap incearca sa bei un ceai de tei sau musetel si sa stai intinsa in pat fara perna sub cap, cu picioarele mai sus, rezemate de o plapuma facuta sul sau o perna mai mare. Daca nu te mai lasa durerea de cap intr-o ora cel mult, sfatul meu este sa te duci la doctor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Cu siguranţă ai răcit, poate ai căpătat o meningită.
Mergi la medic pentru tratament, nu sta aşa.
Multă sănătate!
Te pup!

| karsivan a răspuns:

Stii ca ai racit si ai vrea sa-ti treaca doar stand la calculator, e na ca nu merge, ia ceva nurofen si mergi la medicul de familie i-ti spune el ce ai de facut

| Roxxanaaaa a răspuns:

Ia niste aspirine, paracetamol. O sa iti treaca peste cateva zile.

| andrew2008 a răspuns:

Eu zic sa dai o fuga la spital. Nu e de joaca cu asa ceva, poti face meningita. Meningita este o inflamaţie a membranelor de protecţie care învelesc creierul şi măduva spinării, si daca nu e tratata la timp poate duce la deces! Nu vreau sa te sperii dar cel mai bine e sa consulti un medic!
Presupun ca daca ai fost la bazin aveai si parul ud iar pe vremea asta e periculos. Leacuri babesti as putea sa iti spun dar nu sunt indicate pentru asa ceva! Sanatate maxima si sa auzim de bine!

| aldegor explică:

Nu stiu ce aveti cu meningita, din cate stiu eu aia se face de la o bacterie, am luat niste theraflu extra, si o aspirina plus c dinaia eferv si mi-a mai trecut putin dar as vrea sa merg la bazin acum la 8 ce credeti, simt ca am nevoie de miscare de aia vreau sa merg

| PaRaNoIa16 a răspuns:

Mai bine intrebi un doctor ca s-ar putea sa fie de rau ai grija ce faci