Întrebare recomandată | ace02 a întrebat:

am fost la doctor deaorece mi-a aparut o buba si o buba foarte mica, si ma durea spatele. Doctoru mi-a zis ca am zona Zoster, am decat acea buba, sa spunem care e mai considerabila. O sa mai imi apara bube? A mai avut cineva? va rog spuneti-mi, am luat un ungulent care mi l-a recomandat doctorul, si 2-3 pastile cu vitamina B, e bine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Da, se poate sa mai apara pe traiectul unui nerv intercostal.

| TempestUV a răspuns:

Daca te tratezi la timp nu cred ca o sa iti mai apara.Dar in schimb nu ai voie sa te enervezi sau sa te super ca asa o sa iti apara mai multe. Sper ca te-am ajutat

| CartofiorDulce a răspuns:

Daca urmezi tratamentul doctorului si nu te stresezi nu mai apar.

| Marcela9Xd a răspuns:

Bunica mea a avut zona Zoster. A durat foarte foarte mult timp pana sa ii treaca.O sa iti apara pe spate mai multe bube.O sa te doara. si in cam o luna o sa iti treaca dar cred ca sa iti ramana cicatrice.

| ace02 explică (pentru Marcela9Xd):

Doamne, sper sa nu se intample așa ceva. Eu sunt fotbalist.

| rooxfox a răspuns:

Daca urmezi tratamentul doctorului ar trebui sa dispara