| MiishaLv a întrebat:

Buna happy
Acum vreo 4 zile ma durea capul si faceam febra mereu. Am luat tot felul de pastile si nu-mi trecea. M-am dus la spital si mi-a dat niste pastile si nu mai fac febra dar.mi-a aparut niste pete rosii pe fata si pe corp mi-au aparut niste bubite foarte multe si mici dar nu ma mananca. Rar sa ma manance asa dar nu foarte tare. Mi-a zis doctorul ca este o viroza.dar eu una nu cred sa-mi apara chiar asa straight face VA rog ajutati-ma, ce trebuie sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Sincer, şi mie mi s-a întâmplat aşa, deşi poate nu e atât de grav în cazul tău.
Cum sunt "bubiţele"? Multe şi dese, răspândite pe tot corpul? Observi că parcă îţi "coboară" pe corp? Sau ţi-au apărut deodată peste tot? Te înţeapă sau simţi că te arde? Dacă e aşa, poate ar fi bine să te duci la medicul de familie (în caz că medicul de familie nu îţi dă o explicaţie concretă, cere-i trimitere la un specialist). Poate e doar o reacţie adversă la medicament; ai citit prospectul acestuia?
Dacă nu mai iei medicamentul, dispar petele?

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, este un efect ADVERS al tabletelor respective ( nu ştiu sigur deoarece NU ai precizat denumirea )!

NU le mai lua!

Eventual, mergi iar la medic pentru alt tratament...

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Poate este o reactie alergica la acele medicamente.
Trebuie mers la medic.
Te pup!