| middle654 a întrebat:

Buna tpu.am fost la o doamna doctor care vindeca orice prin puterea ei. aveam cifo scolioza lombara si mi-a pus la locul lor cateva inele +ca coloana este dreapta.este vizibil.inainte era stramba. oare aasa va ramane coloana?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Sunt oameni (chiar si pe la mine prin oras) care au darul asta. Mie mi-au reparat degetele sucite si spatele si piciorul sclintit de multe ori happy

| Buresbista123 a răspuns:

-)) ai fost la o doamna sarlatana...http://www.youtube.com/watch?v=sY6lvpanGmw
http://www.youtube.com/watch?v=cpz_9_KalFY
Du te la un doctor adevarat

| Sarcasticu a răspuns:

Atât timp cât subconștientul și conștientul crede că acea femeie te poate vindeca.ei bine... creierul face minuni. Tu poți să crezi ceea ce vrei tu, dar eu îți spun că nu ea te-a vindecat ci tu te-ai vindecat singur/ă! happy

| Buresbista123 a răspuns (pentru Sarcasticu):

E efectul placebo...

| Behindyou a răspuns (pentru Buresbista123):

Nici macar creierul nu poate muta la loc oasele odata deplasate.
E adevarat, creierul face minuni, dar nu in cazul malformatiilor. Daca o persoana are cancer, spre exemplu, sunt sanse mult mai mari sa se vindece, daca e fericita.
dar cand ti-e stramba coloana vertebrala, cand structuri puternice ca vertebrele (nu intelele-.-") nu sunt la locul lor, creierul nu le poate muta. Pentru ca, pur si simplu nu se poate.

Ceea ce a facut doaman doctor a fost bioenergoterapie. Adica, oasele se muta manual din exterior. Le pusca. Asa cum iti pusti tu degetele la maini (nu tu, ziceam in general).