| FataTimida a întrebat:

Am ganglionul din partea stanga a gatului umflat si nu ma doare deloc. Ganglionii am citit ca de obicei sunt durerosi iar cei nedurerosi sunt cancerigeni sau o sa apara in curand o tumoare sau ceva in genul. Mi-e frica, se poate sa fie cancerigen?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Mergi la un hematolog si vezi ce zice ca nu-i deloc de joaca cu asa ceva. Toata lumea are adenopatii dar in niciun caz nu trebuie neglijate pana nu descoperi cauza.