| IliebGgdw a întrebat:

Sunt baiat, am 17 ani si am si eu o mica problemuta.
Faza e ca am impresia ca un ganglion pe partea stanga a gatului este umflat. Tin sa precizez, nu sunt deloc sigur ca este umflat, deoarece nu doare deloc, nu ma deranjeaza, nu este vizibil decat atunci cand duc capul foarte mult in dreapta, ca si cum as privi peste umarul drept.
Am avut o alergie acum 2 saptamani maxim, problemele dentare le-am rezolvat, dar sigur mai am mici probleme.
Precizez din nou, se vede doar daca imi fortez gatul, si se vede o mica ridicatura, 2 cm probabil.
Nu am nevoie de raspunsuri copy paste, le am citit pe toate.
Stiu ca ar trebui poate sa merg la un doctor, dar pana acolo am zis sa intreb si aici, sunt foarte stresat oricum.
Mersi mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bogdan26E a răspuns:

Poate sa fie vorba despre un ganglion sau nu acest lucru decide medicul.In general ganglionii apar pe fondul unei infectii in corp, nu te stresa mergi la un medic doar el iti poate spune despre ce este vorba.O sa fie bine sanatate iti doresc!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate fii un ganglion limfatic inflamat, care de obicei nu doare, dar arata clar ca este o infectie majora in corp.
Te sfatuiesc sa mergi de urgenta la medic, pentru investigatii.