| Byb2001 a întrebat:

Buna TPU, am infectie urinara si nu stiu de la ce, credeti ca este de la masturbare? Si daca da cand o sa ma duca la urocultura si la biograma se poate afla ca m-am masturbat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu este din cauza masturbarii, infectia urinara ai facut daca ai mers desculț/ă pe gresia rece este o infectie a tractului urinar si la analize clar nu va rezulta masturbarea ca fiind cauza, nu ai spus esti fată sau baiat? Ce varsta ai?

| Byb2001 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Fata 17 ani

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Byb2001):

Daca ai gandi cu stomacul nu ai debita asemenea prosti, deoarece stomacul este mai inteligent decat capul: stomacul te anunta intodeauna cand este gol, capul niciodata.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, se poate face infectie urinara de la masturbare cu obiecte sau maini murdare.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Nu e de la masturbare, ci de la prostia prea multa pe care o ai in cap, se scurge in urina.
Tu chiar esti idioata sau te faci?

| Goete a răspuns:

Pune o lingura de supa cu varf de bicarbonat de sodiu (gasesti in orice magazin alimentar) la 3-5 litri de apa calduta, intr-un lighian si fa spalaturi vaginale. La mama ii trece mereu asa, si stiu pentru ca am auzit-o vorbind cu sora-mea cand si ea avea infectie urinara, si i-a trecut asa

| wildthing a răspuns:

Pentru o analiza pertinenta, trebuie sa dai detalii despre felul cum te-ai masturbat.

| Gabryel85 a răspuns:

Dacă te masturbezi cu mâinile murdare, se poate face și infecție urinară. Însă nimeni nu are cum să afle că te masturbezi.