| RoNaldo_DeNys_1992 a întrebat:

Am mai pus ieri o intrebare despre greutate, ieri de fapt cred ca aveam 72. M-am cantarit acum si ma mir am 70 kg.
Cam cate kg trebuie sa am la 12 ani 6 luni si 1.73. Cred ca vreo 62-63 kg.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Undal a răspuns:

Poti calcula asta aici http://www.doctor.info.ro/calculator_greutate_ideala.html

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 12 ani si 62 kg sint multe. Mergi la endocrinolog (cu mama) si slabeste urgent!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Completare: ti se pare ca ai mai putin, acum esti cu stomacul gol.

| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns:

La 12 ani si 6 luni eu aveam 35-40 de kgbig grin

| Tyboly a răspuns (pentru ɗєʌɗvơɪƈє):

La 12 ani aveai 35-40kg? OMG pai ce mancai ma? Eu cred ca aveam peste 45. acu am 13 ani si am 55kg.

| RoNaldo_DeNys_1992 explică (pentru ɗєʌɗvơɪƈє):

=> erai scobitoare. Un coleg de-al meu de clasa are si el 35 kg, si e scobitoare. tongue
Da cine stie ce inaltime ai. Eo am 173-174 cm nu 150 cm ca voi. Daca am 40 kg la 173 cm sunt scobitoare rau

| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns (pentru RoNaldo_DeNys_1992):

1.eram destul de inalttongue
2.Nu se vedea ca am 35 de kgtongue
3.ma pastram asa pentru ca sa nu ajung un "animal"(porc) si sa ramana cel mai bun din clasa la alergatlaughing

| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns (pentru Tyboly):

Mancam cat imi trebuia, nu pana ma saturamhappy

| Tyboly a răspuns:

Si referitor la intrebarea ta: Nu cred ca este normal asa ceva la 12 ani si jumatate ar trebui sa ai 45-50 kg.