| Jokerul12 a întrebat:

Hei TPU, am si eu o intrebare, eu am avut 106 kg si m.am dus la nutritionist si mi-a dat o dieta am tinut.o fro 2 saptamani si acum 2 zile m.am cantarit si aveam 102 si tot am tinut dieta, ieri cand m.am cantarit aveam 103, azi am 103, 30 cum este posibil asa? O fii ca beau multa apa si ramane in stomac pana se dizolva? Sau nu stiu. va rog help

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nici cantarul nu da rezultate exacte sa stii, se poate ca sa fi fost o eroare nu te poti ingrasa un 1kg intr-o zi

| Bellutza02 a răspuns:

Depinde și când te ai cântărit. Dimineata suntem mai înalți cu 1-2 cm și mai slabi cu câteva kilograme (1-2-3,depinde cat mănânci) decât seara.
Practic te ai îngrășat un kilogram într-o zi, tinand dieta, dar sport faci? Reușești sa creezi un deficit caloric?
Zic și eu din experiența mea, s ar putea sa fiu pe lângă subiect.