| HaidelAndradaDiana a întrebat:

Bună TPU.
Am mâncat niște paste cu bulion pe care le-a făcut mama. Borcanul respectiv făcuse deja floare. Pot păți ceva dacă am mâncat bulion stricat de cel puțin câteva săptămâni?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DeathIncarnate a răspuns:

N-a curatat floarea de deasupra?
Daca curata floarea aia, restul este inca bun, esti ok stai linistit.

2 răspunsuri:
| Zorn a răspuns:

Crezi ca era stricat doar pentru ca facuse floare sau avea si un gust rau? Ma gandesc ca daca avea gust rau nu il mai mancai. E normal sa faca floare, trebuie curatata floarea de deasupra si pe urma e bun de mancat (in cele mai multe cazuri). Acum, banuiesc ca nu ai mancat desi era mucegait in ultimul hal laughing. Oricum, nu o sa iti faca cine stie ce rau. Nu e ca si cum ai manca carne stricata. E doar niste bulion.