| babyblue23 a întrebat:

Am mare nevoie de ajutor.Stie cineva remedii pentru gingia umflata? Ma doare ingrozitor si se umfla p zi c trece.Stiti ceva remedii naturiste? Funda cel mai bun raspuns.Ms

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NothingImportant200 a răspuns:

Pai incearca un antibiotic pentru ca si mie mi s-a intamplat la fel si mi-a trecut. Dar nu stiu daca mi-a trecut ca a fost efectul antibioticului sau s-a datorat faptului ca mi-a picat maseaua. Daca nu iti trece cu antibiotic du-te la stomatolog! Numai bine si succes cu gingia!

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Folosește glicerină boraxată mentolată.
Pa, pa.

| Filip23 a răspuns:

Cumpara de la naturiste biter romanesc, diluezi si clatesti gura. Insa e bine sa cunosti si un stomatolog bun. Iti recomand unul cu medic angajat, parca isi da interesul mai bine. Ma gandesc sa nu fie infectie la radacina, ca atunci degeaba iei pastile, iar biterul doar atenueaza putin.

| MIchuPIchu a răspuns:

Iei ceva o aspirina asa si daca nu iti trece in 3 zile trebuie sa te duci la stomatolog sa tio scoata