| rightandwrong a întrebat:

TPU! Am MARE nevoie de Seriozitatea, Ajutorul, Sfaturile si Sprijinul vostru!
In duminca Paștelui am fost acasa la un prieten pe care(credeam ca) il cunosc din copilărie (împreună cu sora mea ) sa facem împreună un gratar. El ne-a invitat sa bem un pahar care s-a transformat in mai multe pana cand ne-am "ametit", iar eu fiind mai "moale" am fost mai afectata decat ei si mi s-a taiat firul si am adormit pe fotoliu ca mai apoi sa ma trezesc in pat cu lumima stinsa si el pipaindu-ma si incercand sa intre in mine... Am simtit intrarea dar superficial ~cred.~ (eu fiind virgina) si din cauza actiunii precedente nu am avut puterea sa ma opun... Nu stiu daca si-a incheiat actiunea pentru ca a auzit-o pe sora mea, care a intrat in camera si l-a întrerupt si care a incercat sa ma trezeasca. Neputand sa ma misc am rugat-o sa stea cu mine. Dupa secventa asta nu-mi mai amintesc nimic pana in momentul cand sora mea m-a trezit din nou, atunci m-am trezit de-a binelea m-am dus la baie si m-am spalat pe fata; lui i-am dat 2 palme si am plecat.
In seara aceea am avut dureri "jos"...
In uramtoarele 2 zile nu am putut manca nimic, imi venea sa vomit, ma durea capul, imi tremura corpul si aveam bratele amortite. respiratia devine din ce in ce mai grea.
(In interiorul pantalonilor pe care ii purtam am gasit niste pete albe) imi este foarte frica sa fi avut marele ghinion si sa fi ramas insarcinata... Nu pot spune nimanui ce mi s-a intamplat... imi este prea rusine. Parintilor nu pot sa le spun nimic deoarece sunt destul de bolnavi si nu vreau sa pateasca nimic din cauza mea.
Dupa ziua de marti >-miercuri am reusit sa mănânc aproape normal, nemaiavand senzatia de voma doar daca ma gandeam la ceea ce mi s-a întâmplat.
Nu stiu ce as putea face in cazul in care as putea fi insarcinata, cum as putea sa o intrerup fara complicatii si fara stirea nimanui, daca este posibil pentru ca am 17 ani...

Cum ar trebui sa procedez in situatia asta?!?

MULȚUMESC ANTICIPAT!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| jmekerashu a răspuns:

Pentru început poți să faci un test de sarcina. Uite aici ai o descriere complete cu sfaturi - http://www.i-medic.ro/analize/cum-sa-faci-corect-un-test-de-sarcina

Dar ideal ar trebui să mergi la ginecoloc să faci un control. În primul rând ai să vezi de mai ești virgină, în al doilea rând să te verifici dacă nu ai luat un BTS. Daca iti apar una din simptomele de aici TREBUIE OBLIGATORIU SĂ MERGI LA MEDIC! - http://www.i-medic.ro/......o-boala-cu

| public999 a răspuns:

Da e bine sa te informezi si de pe net, dar cel mai indicat ar fi intr-adevar sa mergi la ginecolog, acolo vei afla raspuns la toate temerile tale, vei afla daca mai esti virgina sau nu, daca esti insarcinata, dar iti doresc sa nu fii, esti foarte tanara!
Iar pe viitor, sfatul meu este sa fii precauta la astfel de „propuneri" si la consumul cu alcoolul, deoarece baietii nu sunt intotdeauna ceea ce par sa fie! Fii mai atenta pe viitor si succes.