| Asauanu_Amalia_1996 a întrebat:

Hei^^
Acum doua zile mi s-a intamplat chestia asta: m-am trezit si m-am ridicat din pat sa închid o usa, dar mi s-a întunecat privirea si am cazut.
Stiti care ar putea fi cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| BroSafarii a răspuns:

Si mie mi se intampla uneori. De obicei cand stau in repaus mult, pe scaun la PC, pe canapea la TV, etc.

Ai o carenta de Calciu (carenta = scadere) in organism, poate fi si lipsa Fierului. Incearca sa iei ceva tablete de Calciu, Fier si vitamine.

| Roxana19928 a răspuns:

Cred ca ai lesinat, probabil a fost o cadere de calciu, ca sa nu se mai intample (daca a fost cadere de calciu) ia suplimente alimentare pe baza de calciu cum ar fi tabletele efervescente cu calciu (le bagi in apa si se dizolva ca un suc). Se gasesc In orice supermarket