| elennaaa08 a întrebat:

Am nevoie de ajutor. astazi am picat traseul la examenul auto din cauza emotiilor, m-au cuprins in totalitate si am intrat intr-o stare de panica. M-am gandit ca data viitoare sa iau ceva pastile care sa ma ajute sa-mi controlez emotiile gen EMOCALM, SEDATIF PC. dar totodata am nevoie de un sfat pentru ca nu stiu cat de eficiente sunt.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BanicaAlexandru a răspuns:

Stai linistita. Si eu l-am picat pe 15.06 dupa ce m-am chinuit si am luat sala a 3-a oara. Nu te demoraliza, mai ia-ti cateva ore de condus. Ce mi-a spus politistul in timpul examenului: Emotiile astea nu sunt bune! Daca nu erai asa emotiv ti-l dadeam.

1 răspuns:
| OldSoul a răspuns:

Salut, iti sugerez sa pui intrebarea si la categoria "Sanatate" acolo ai mai mari sanse sa primesti un raspuns corect.
Eu unul iti sugerez sa nu folosesti astfel de metode, dupa cum stii pot fii si reactii adverse, cel mai simplu e sa iti pui in minte faptul ca il vei lua, sa fii atenta, calma si sa tragi cat mai mult de timp, si chiar daca il pici nu e nici o problema, mai bine il iei cand esti deplin pregatita.