| daniela2106 a întrebat:

Buna! Vreau și eu niște sfaturi. Ieri am avut traseul, l-am picat din cauza emoțiilor. Unde mai pui ca examinatorul mi-a și pus mâna pe volan și m-a pus sa trag pe dreapta. Am adunat 74 de puncte de penalizare. Am condus haotic, la orele de condus eram chiar ok...adică acolo eram cu capul pe umeri. Problema e ca a fost un băiat care era primul, apoi urmam eu și m-a luat martora. Când s-a dus timpul examenului la primul băiat, m-a băgat pe mine, direct pe o straduta strâmtă, aglomerata iar, in spate erau foarte multe mașini parcate și nu știam ce sa fac... Ce ma sfătuiți sa fac? Nu știu ce s-a întâmplat cu mine, dar sper ca o sa învăț să-mi controlez emoțiile data viitoare și ca o să-mi îndeplinesc acest vis.

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Te pregatesti mai bine pentru tura viitoare si il vei lua, invata sa-ti stapanesti emotiile la volan, n-au ce cauta acolo indiferent de context chiar daca e normal sa ai, incearca sa scapi de ele, de grijile alea si te concentrezi pe condus si pe faptul ca trebuie sa iei permisul, alta varianta sa nu existe.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce fac toti care pica examenul, mai iei ore si mai inceri odata. Nu esti singura.