| CIOROIUL a întrebat:

Buna TPU, am nevoie de ajutor.
Prietena mea nu mai are menstruație de o lună (februarie) maxim mici scurgeri.
Ea pe luna ianuarie o avut ciclul.
Nu am întreținut relații intime cu ea decât anul trecut în decembrie (cu prezervativ).
Ceva sfaturi despre ce ar putea să aibă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Sa mearga la ginecolog. Medicina pe net nu e de folos.

| Frank51 a răspuns:

Ovare polichistice sau simplu chist.

| Brizbriz a răspuns:

Hai sa vad ce inteleg eu
1. nu ai bani, chef, timp pentru solutia REALA - doctor
2. faci sex cu prietena odata pe an

hmmm
0. poate prietena nu e satisfacuta odata pe an, si si-a gasit pe unul cu un libido ceva, ceva mai decent

| LucaTimotei a răspuns:

In niciun caz nu ma consider expert dar s-ar putea sa fie de la faptul ca nu mananca destul. din cate stiu multi oameni care au probleme cu menstruatia era de obicei din cauza unei diete foarte slaba in calorii si nutrienti