| CrisCash a întrebat:

Ajutor urgent va rog

In urma cu 2 zile am intretinut relatii intime cu prietena mea pentru prima oara (ea fiind virgina), am avut prezervativ si m-am protejat si nici macar nu am terminat iar astazi ea a inceput sa aiba semne de sarcina: dureri de spate, ameteala, greturi, sangerari vaginale mai deschise decat cele menstruale.

Se poate sa ma ajutati?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Orice fata/femeie dar nu mai ea, ar trebui sa cunoasca mecanismul de producerea a unei sarcini si de asemenea ca pentru a se forma o sarcina in mod OBLIGATORIU trebuie sa fie intrunite minim 2 conditii, cu precizarea ca acest lucru trebuie sa se petreaca in acelasi timp si anume : 1-) In primul rand CONDITIA PRINCIPALA este aceea ca fata/femeia trebuie sa fie obligatoriu in PERIOADA FERTILA, (cele 4-5 zile dinaintea zilei de ovulatie), sau sa existe deja un OVUL VIABIL in uterul ei care sa poata fi fecundat de un spermatozoid. 2-) Printro modalitate indiferent care ar fi aceasta, SPERMA trebuie sa intre, ajunga, obligatoriu IN VAGINUL EI (indiferent de cantitatea acesteia), deoarece doar in acest mod spermatozoizi existenti in sperma vor putea trece din vagin in uter si de acolo in trompele uterine. In concluzie pentru ca o femeia sa poata sa ramana insarcinata; IN PRIMUL RAND TREBUIA SA FIE IN PERIOADA FERTILA in mod obligatoriu in momentul producerii sexului si NEAPARAT SA PATRUNDA SPERMA IN VAGIN. In aceste zile aparitia simptomelor se sarcina este IMPOSIBILA deci acele senzatii mai aparte se produc doar din cauza starii de stres care provoaca teama, frica, groaza de o ipotetica sarcina. Totul se produce doar in subconstient. In nici un caz nu poate fi vorba de posibilitatea de a se forma o sarcina.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De unde sarcina, mai inteligenta, daca ai avut si prezervativ si nici nu te-ai terminat? Mai, dar voi parca traiti pe sub pamant. Nici macar o mica informare despre cum se poate face un copil nu sunteti in stare sa cititi.Alta chestie pe care nu o stii este ca simptomele de sarcina vin mult mai tarziu.Mai bine s-ar duce la un medic sa nu cumva sa aiba altceva.

| Violleta2022 a răspuns:

Semnele unei sarcini nu apar dupa 2 zile de la sex!
Semnele de sarcina apar cel mai devreme la 2-3 saptamani de la concepere, asta daca este deja insarcinata.
Ceea ce are prietena ta acum, sunt semne ca se apropie menstruatia, iar starile de greata sunt semne de stres masiv.

| Dăăqueen008 a răspuns:

SEMNELE DE SARCINA NU APAR asa rapid, am invatat-o si eu pe asta sa stii. Stati linistiti.

| RDINIUS a răspuns:

Pai asta poate insemna doar 2 lucruti (ameteala, greturi, sangerari, vaginale mai deschise decat cele menstruale)fie e insarcinata, fieo a mica si a dezgustato acest lucru.
Si daca vrei sa te asiguri ca nu e insarcinata mai fa dragoste cu ia odata cu acelasi prezervativ ejaculeaza in el si dai sa bea din sfantul gral.