| GEORGIGEORGIGEORGI123 a întrebat:

TPU am nevoie de ajutorul tau ma doare picioarele am febra musculara si nu stiu ce sa fac, ce sa i-au, ajutor de 4 zile ma dor pentru ca am facut educatie fizica. dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| pati2021 a răspuns:

Continua sa faci sport, daca te dor asa de tare inseamna ca nu ai muschii foarte dezvoltati, daca faci sport in continuare nu o sa mai ai problema asta pe viitor, in schimb o sa ai super multa energie, mai bine suporti un pic si dupa aia nu mai ai probleme! nu te lasa doborat de un pic de durere...

6 răspunsuri:
| AllinaDaniella a răspuns:

Buna. Cumpara gel "puterea ursului" sau "voltaren gel" si maseaza-ti zona cu probleme.

| GEORGIGEORGIGEORGI123 explică (pentru AllinaDaniella):

Eu am o alifie laba de urs si am incercat si ma ustura pielea

| AllinaDaniella a răspuns (pentru GEORGIGEORGIGEORGI123):

Atunci incearca voltaren gel. Aplici putin si masezi bine, pana se absoarbe-n piele.

Aplicatii locale de 2-3/zi.

| RAY a răspuns:

Fa usoare miscari sa isi revina muschi, si continua sa faci asa e la inceput dar trece

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Mai trebuie si un pic de odihna

| foxsilver a răspuns:

Uite cateva metode rapide:
http://sfaturi.eva.ro/......-4911.html