| pointe2balet a întrebat:

am nevoie de putin ajutor.
Sunt o balerina si am nevoie sa slabesc ceva kilograme. am 50 kg si trebuie sa ajung la 45 kg. imi puteti da o "dieta"?
Dau funda celui mai bun raspuns. :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| LivingLouder a răspuns:

La micul dejun se consumă în fiecare zi: o felie de pepene roşu, 50 grame pâine prăjită, o cană de ceai sau cafea îndulcită cu zaharină.

ZIUA I
Micul Dejun: o felie de pepene roşu, 50 grame pâine prăjită, o cană de ceai
Prânz: 100 grame carne fiartă de vacă, 100 grame orez fiert cu sos de roşii şi o felie de pepene roşu.
Cină: 50 grame brânză de vaci, o felie de pâine prăjită şi orice cantitate de pepene roşu.

ZIUA II
Micul Dejun: o felie de pepene roşu, 50 grame pâine prăjită, o cană de ceai
Prânz: pâine prăjită, 50 grame piept de pui sau curcan fiert, o felie de pepene roşu.
Cină:100 grame peşte slab fiert sau la grătar, o felie de pâine prăjită şi una de pepene roşu.

ZIUA III
Micul Dejun: o felie de pepene roşu, 50 grame pâine prăjită, o cană de ceai
Prânz: 30 grame de spaghete cu sos de roşii şi brânză rasă şi pepene roşu după pofta inimii.
Cină: o salată mare de legume (roşii, castraveţi, ardei, ceapă, salată verde) şi o felie de pepene roşu.

ZIUA IV
Micul Dejun: o felie de pepene roşu, 50 grame pâine prăjită, o cană de ceai
Prânz: un castron de supă cremă de legume cu crutoane, 50 grame piept de pui fiert cu o felie de pâine prăjită şi o felie de pepene roşu.
Cină: doi cartofi natur cu permezan şi verdeaţă şi orice cantitate de pepene roşu.

ZIUA V
Micul Dejun: o felie de pepene roşu, 50 grame pâine prăjită, o cană de ceai
Prânz: 50 grame carne fiartă de vacă cu sote de ciuperci şi pepene roşu cât doreşti.
Cină: 50 grame brânză de vaci cu două felii de pâine prăjită şi orice cantitate de pepene roşu.

| pointe2balet explică (pentru LivingLouder):

Foarte bun regim. am o singura problema. am 17 ani si ai mei fac cumparaturile in casa. deci ceva mai la indemana ar fi maii bine happy

| MotanuIINCALTAT a răspuns:

Dieta " Balerina":

* Ora 8:00 - 1 cafea
* Ora 10:00 - 2 oua fierte
* Ora 12:00 - 1 pahar suc de rosii
* Ora 14:00 - 100 g sunca sau 1 felie paine prajita
* Ora 16:00 - 1 mar
* Ora 18:00 - 100 g branza slaba

Confrom acestui meniu poti slabi 1 kg/zi.
fundita?

| Voidwithin a răspuns (pentru MotanuIINCALTAT):

Te distrugi daca tii regimul asta mult timp, practic te infometezi si te amagesti cu niste sunca...

| Whitechoco a răspuns:

Ar trebui sa te duci la un nutritionist. Tinand cont ca esti balerina trebuie sa slabesti sanatos, pentru ca starea ta de sanatate sa fie perfecta. Medicul iti va scrie o dieta personalizata care sigur te va ajuta.

| pointe2balet explică (pentru Whitechoco):

Am incercat si ai mei nu ma lasa. spun ca sunt cu capul, ca sunt cum trebuie. au dreptate. dar nu pentru o balerina si ei nu inteleg