| TraficantDeCocaCola a întrebat:

Am nevoie de sfatul si parerea voastra. De 2 zile mananc 1 sandwich dimineata, la pranz o mancare usoara de obicei amestec mexican iar seara iaurt sau fructe, apoi dupa ora 6 seara nu mai mananc iar o jumatate de ora fac exercitii. Ce ziceti sunt sanse sa slabesc? Daca nu, poate ma puteti ajuta cu o metoda pe care si voi ati aplicat-o si a functionat. FUNDA.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lidia02 a răspuns:

E perfect sa nu te apuci de diete sau chestii de genu, vei vedea rezultate in timp dar e foarte bine, sportul ajuta cel mai mult, daca nu te superi ce inaltime si cate kg. ai? :*

| TraficantDeCocaCola explică (pentru Lidia02):

Am 1.64 si 55 de kg.

| Lidia02 a răspuns (pentru TraficantDeCocaCola):

Of, sa nu te prostesti, nu esti grasa, sa nu lasi ca aceasta dieta sa ti urce la cap, ai mai putea slabi ce-i drept, dar nu asa mult. Ai grija :*

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învață să mănânci, hidratează-te, practică exerciții fizice zilnice pentru consumul caloric cât și tonifierea masei musculare.
Pa, pa.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Nu e un program întocmai bun, fiindcă mănânci cam puţin. Trebuie să ai trei mese principale la ore cât mai fixe şi două gustări. Nu e bine dacă mănânci în fiecare zi aceleaşi alimente. În primul că, corpul tău se va obişnui cu ele şi nu vei mai slăbi deloc, şi în al doilea rând că ai nevoie atât de fibre şi proteine, cât şi de glucide, lipide. Dimineaţa, la micul dejun sunt bune sandwich-urile, dar la prânz încearcă să mai mănânci şi altceva, ca de exemplu: peşte la grătar cu legume, supă, piure de cartofi cu salată de varză, salată de crudităţi, piept de pui fiert sau la grătar, etc.

Toate cele bune!

| Alexaandreea a răspuns:

Buna! Eu vreau sa-ti recomand DIETA RINA-este ff usor de tinut si nu presupune costuri prea mari!