| Diana_Dia_2000 a întrebat:

Hei.Vara trecuta am slabit foarte mult, si incet incet am restrictionat din calorii si alimente si am ajuns obsedata de lucrul asta, mananc putin si fac prea mult sport, iar pe zi ce trece slabesc mai mult.Am ajuns sa am probleme cu stomacul, lipsa de calciu anemie. Vreau sa incep sa revin la o alimentatie sanatoasa, sa ma mai ingras putin. Avand in vedere ca fac naveta si ca sunt la scoala de la ora 7 pana la 16 nu am timp sa iau pranzul si.mic dejun si vreau sa stiu parerea voastra legata de meniul urmator: mic dejun un iaurt si o cafea, pranz un sandwich, iar la ora 15 un fruct. Seara mancare gatita.Imi puteti da un sfat legat de alimentatie, de ceea ce trebuie sa fac? Va rog fara jigniri.Am nevoie de ajutorul si sfatul vostru.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E mult prea putin pentru micul dejun. Daca ai timpul necesar recomand o omleta sau ochiuri (facute fara ulei daca vrei sanatos) sau un sandwich si la scoala iti iei salata intr-o caserola.

| OoBunnyoO a răspuns:

Daca faci naveta este cam greu sa mananci mancare consistenta. Insa doar un iaurt la micul dejun este cam putin. Poti eventual sa mananci un sandwich si un iaurt, plus cafea de dimineata sau niste fructe, banane de exemplu, iaurt si niste cafea, un sandwich, doua, la pranz, un fruct, doua la ora 15 si seara mancare gatita.