| AnaThisIsMe a întrebat:

Am nevoie de un raspuns urgent! M-am taiat cu lama la buza si sangerarea nu se ma opreste.Am tinut apasat cu niste iod pe rana si cand am crezut ca s-a oprit peste vreo 15-30 min a inceput din nou sa curga la fel de abundent ca la inceput si nu mai stiu ce sa fac. Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Nu e nimic deschis non-stop acolo unde locuiesti?
Merge cu servetele foarte fine, sau cu hartie igienica forte fina dar trebuie sa o tii cu mana pentru multa vreme.

3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Pune un pansament, trece greu acolo. Lasa-l cam o ora si dupa asta nu mai da cu limba!

| AnaThisIsMe explică (pentru SkyPilot):

Problema e ca..nu am pansament.

| aumih16 a răspuns (pentru AnaThisIsMe):

Nu ai iti cumperi ce este asa de greu iodul nu e bun pentru asa ceva foloseste spirt sau tinctura iodul nu ajuta la vindecare inrautateste situatia sa stii de acum inainte cand mai faci asa ceva se vede ca nu le ai cu asa ceva da daca zici spui ca te-ai taiat de ce nu dai si cu apa ca nu te ustura dar face coaja iar aia sa nu te apuci sa o smulgi

| SkyPilot a răspuns (pentru AnaThisIsMe):

Nu e nimic deschis non-stop acolo unde locuiesti?
Merge cu servetele foarte fine, sau cu hartie igienica forte fina dar trebuie sa o tii cu mana pentru multa vreme.