| lolitawiki a întrebat:

am nevoie de un sfat. saptamana trecuta am facut operatie de amigdale, iar in tot acest timp nu prea puteam sa vorbesc si nici acum nu vorbesc prea bine, am o voce subtire...e normal? iar durerile, de asemenea persista.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Din câte ştiu eu, este normal să ai aceste simptome după amigdalectomie aproximativ 7-10 zile!
Dar mai bine întrebi medicul care te-a operat!
Te pup!

| mihay88 a răspuns:

Stai linistita o sa iti revii la normal cat de curand. E normal sa mai simti ceva durere doar ai suferit o operatie. Si cand ne julim simtim durere in locul respectiv cateva zile. Multa sanatate si sa auzim numai de bine happy