| DanAndreescuAlin a întrebat:

am nevoie urgenta de ajutor.

Am fost in dimineata asta la baie si desi simt ca am nevoie urgenta sa urinez nu pot si sunt speriat rau! Ce am si cum rezolv sau unde? Este urgent.Tin sa mentionez ca sunt putin racit

Va rog! Nu mai rezist

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Incearca daca poti sa faci macar cateva picaturi intr-un borcan curat.
Daca urina este alba sau tulbure, atunci poate fii piatra care ti-a locat tractul urinar si de aceea nu reusesti sa urinezi.
In orice caz, nu este normal ce ti se intampla.
Suna la urgenta si explica-le!

| DanAndreescuAlin explică (pentru Violleta2022):

Pai oricum urina era putin alba pentru ca sunt si racit, dar acum dupa cateva ore am urinat ok sa zic, urina a fost galbena, si a fost mai ok

| Violleta2022 a răspuns (pentru DanAndreescuAlin):

Urina nu este alba de la raceala, ia mergi tu si fa-ti analize medicale, ca nu-i in regula.

| AnastasiaK a răspuns (pentru DanAndreescuAlin):

Exista sansa sa fi fost deshidratat din cauza racelii. Urina, daca esti hidratat ok, este de un galben deschis; daca bei foarte multa apa se duce spre transparenta; cand esti deshidratat e galben. Anyway, nu strica sa mentionezi medicului de familie episodul, dar nu cred ca e cazul sa te panichezi. Mai ales avand in vedere ca utilizatorul de la care a venit ideea cu piatra, de obicei zice multe aiureli.

| JicaContra a răspuns:

Te pui pe wc, nu stai in picioare
si incerci sa te relaxezi total

daca chiar nu reusesti sa urinezi, atunci SE CALIFICA, CA URGENTA MEDICALA, suni la 112 si spui ce problema ai, daca nu faci asta POTI SA MORI, NOOOOOO SHlT!

| oz_1736 a răspuns:

Te asezi ca fetele pe wc, te relaxezi lasi apa sa țârâie. Zgomotul apei cand curge te ajuta sa faci pipi. Daca nu poti sa te relaxezi distrage-ti atentia cu telefonul, citeste ceva etc