| unknown2518 a întrebat:

TPU! Am nevoie urgenta de ajutor. Tusesc intr-una, au fost chiar nopti, in care nu puteam dormi caci ma trezeam tusind. Febra nu am avut, daca merge termometrul. Chestia e ca mi-am cam pierdut si vocea, nu prea mai pot vorbi. Mi-a curs si nasul, dar nu mult, ci doar periodic. Singurul lucru care ma ingrijoreaza e ca uneori parca aud niste sunete ciudate, de la un plaman, dar nu stiu. Eu sunt destul de paranoica, si nu sunt sigura, daca chiar se intampla sau imi imagineaz eu de la stres si de la oboseala. La doctor nu am mers inca, pentru ca nu vreau sa ii ingrijorez pe ai mei. Vreau sa stiu ce credeti ca am. Deci momentan: tusesc rau-extrem de rau, mi-am pierdut vocea, si am avut usoare si rare scurgeri de nas, si ar fi si faza cu plamanul, dar nu sunt sigura. Va rog frumos, sa ma ajutati. Si urgent. Nu stiu ce sa fac. Si nu as vrea sa ma trezesc cu vreo pneumonie sau lucruri de genul. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Tu de farmacie nu ai auzit, sunt sute de produse contra tusei, crezi ca daca te plangi aici iti trece de la sine, ia cu ceaiuri si siropuri de tuse si scapi

| unknown2518 explică (pentru Felys):

Ieri am baut 3 litri de ceai, iar medicamente am luat si cu toate astea nu mi-a trecut. Azi e a treia zi, si ma simt mai rau. Mi-e destul de clar ca e ceva mai mult ca o simpla raceala, problema e ca nu stiu ce e.

| Porcusorul a răspuns (pentru unknown2518):

Laringita. Fuguta la medicul de familie!