| anonim_4396 a întrebat:

BUNA TPU.Am o entorsa la glezna stanga de 3 saptamani imi recomandati fasa elastica? Are ceva daca o folosesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Vezi mai bine ce iti recomanda doctorul. Daca vei folosi fasa elastica, eu stiu ca trebuie desfacuta din cand in cand si piciorul masat, pentru imbunatatirea circulatiei. O masura si mai buna este sa ai grija ce incaltaminte porti, fara tocuri s. a.
Insanatosire grabnica.

| mymed a răspuns:

De 3 saptamani ar fi cam trebuit sa se vindece entorsa. fasa elastica sigur este recomandata, alaturi de antiinflamatorii (ketoprofen) si comprese reci. poate ar fi bine sa faceti o radiografie de articulatie talocrurala daca nu ati facut atunci cand s-a produs entorsa.

| † RคŁûċค ◕ a răspuns:

Si eu am avut entorsa la mana.si am fost la doctor.si mi-a zis s tin fasa elastica.pentru ca nu e de ghips...stiu ca te doare in continuare. dar dupa vre'o saptamana isi face efectul big grin