| Roman00 a întrebat:

Salut, peste doua săptămâni îmi scot piciorul din ghips și nu știu cum mi-ar putea fi mai bine cu recuperarea, ce ar trebui sa fac? O fașă elastica la glezna ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Alexandraaa29 a răspuns:

Buna. un sfat ar fi sa vezi ce spune si medicul ortoped. in principiu, acum depinde si de ce natura e problema ta, sa iti recomande un consult de recuperare medicala unde, dupa examinarea fizica iti poate recomanda niste proceduri de gimnastica medicala sau kineto. fasa poate fi folosita tot pentru mobilizare, dar cu siguranta ajuta. seara buna si sa te faci bine cu cat mai putine batai de cap laughing

| Roman00 explică (pentru Alexandraaa29):

Mulțumesc pentru sfaturi