| anonim_4396 a întrebat:

am o intrebare care suna cam ciudat.
Cu ceva timp in urma din lipsa de ocupatie si plictiseala totala
incepeam sa ma uit la mainile mele, dupa cateva momente incepeam sa simt o senzatie ciudata ce era mai pronuntata in varful degetelor, e putin cam greu sa o descriu dar cel mai apropiat ar fi o senzatie de furnicaturi, nu am dat mare importanta insa acum pot sa simt asta la alegere, pot sa accentuez sau sa diminuez senzatia, cand ating degetele unul de celalalt sau de un obiect simt un fel de gadilatura, as vreau sa stiu daca ar putea fi semnul unei probleme medicale.
Din motiv ca suna cam SF nu am discutat cu nimeni asta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Călătoreşti în timp tu.
Te teleportezi.

| Andygo a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiam eu.
Zici ca pot ajunge pe Marte inaintea celor de la NASA?

| anonim_4396 explică (pentru Andygo):

Normal!

| Andygo a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce de treaba esti laughing

| anonim_4396 explică (pentru Andygo):

Mulţumesc,mulţumesc. laughing

| Porcusorul a răspuns:

Sunt doua posibilitati:
1. Furnicaturile le aveai de mai demult si de abia concentrandu-te la mana ai fost constient de ele prima data. Explicatie: cele mai multe senzatii sunt ignorate de creier ca fiind irelevante pentru buna functionare a organismului.
2. Cauza psihologica. Explicatie: experimentezi o iluzie tactila.

| Andygo a răspuns (pentru Porcusorul):

Multumesc mult.
Cred ca cel mai posibil e iluzia tactila.
Interesant cat de usor iti poti pacali creierul laughing

Răspuns utilizator avertizat