| PetrusEmanuelMihai a întrebat:

Buna TPU, am o intrebare, ce efecte bune are alimentatia vegana? Adica ma refer ce efecte negative au mancarile din carne, ma refer ca te obosesc, te simti mai obosit decat de la mancarea vegetariana?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Digestie mai usoara, energie, sange mai curat, tot ce trebuie ca sa te simti bine. Problema la veganism e ca nu merge sa il faci la nimereala. Mincarurile din carne... mai degraba intrebi ce efecte pozitive au, ca nu prea au cine stie ce. big grin

| Gligore2000 a răspuns:

Carnivorii imbatranesc mai repede si au mai multe probleme de sanatate.