Întrebare recomandată | bosSone a întrebat:

As avea si eu o intrebare e sanatos sa te masturbezi are efecte negative?

22 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Are efecte negative, riști ca în dormitor să nu mai fii capabil!
Practică un sport și renunță la masturbare.
Pa, pa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Aici sunt de acord cu tine. Vad tot felul de raspunsuri idioate. Femeile astea nu au creier si nici penis dar arunca cu sfaturi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Practicat in exces duce la ejaculare precoce, pierzi vitamine minerale, te izolezi. asa ca mult sport si fa ti o prietena. Succes.

NOname
| NOname a răspuns:

În exces da, are şi efecte negative. Altfel, mai mult pozitive.

http://www.csid.ro/sex/masturbarea-face-bine-la-sanatate-4989308/

http://sexgen.showbiz.ro/......ta-8995383

| Matt24 a răspuns:

Nu prea are, dar sa nu exagerezi

| Holyman a răspuns:

Este ceva normal, dar totusi nici obsedat sa nu fii!

| Oana92 a răspuns:

Masturbarea NU ARE EFECTE NEGATIVE! Spun asta a miliarda oara. Trebuie sa ai grija sa nu exagerezi-nimic nu e bun daca e in exces si sa ai grija la igiena. Asta e tot!

| grab a răspuns:

Da, are efecte negative!
Cand vrei sa *** nu te duci sa cauti, ci te incui in baie cu o revista porno: cresc sansele de a deveni un frustrat!

E ca si cum ai intreba daca pentru leii din rezervatie e santos sa primeasca mancare de la turisti!

Laba sa fie doar in scop medicinal, cand te dor ouale de te sui pe pereti.
Ah, si nu te speria ca la 3 secunde dupa ce iti dai drumu te simti vinovat. ESTI!

Fiecare femeie care doarme singura este pacatul unui barbat!

| HueyFreeman a răspuns:

Nu, nu are.

| BLeur a răspuns:

Dacă faci ca ultimu' ***, logic că apar efecte negative. Da' dacă o faci NORMAL nu de 34545534538677 pe zi, e ok, nu păţeşti nimic.

| Tau_Rebelul_1990 a răspuns:

Masturbarea este normala.dar eu iti recomand sa iti gasesti o partenera si sa faci sex..asa ar fi cel mai paractic.

| Mustache a răspuns:

Atat timp cat relatiile sexuale nu sunt inlocuite cu masturbarea da este sanatos si nu are niciun efect negativ

Răspuns utilizator avertizat
| Vladutzutvi a răspuns:

Nu are niciun efect negativ daca o faci, dar nici in exces, succes in continuarewinking

| mkmk a răspuns:

Da are nu o sa mai auzi cu un ochi...

| Yuruva a răspuns:

E perfect normal, my friend, dar nu in exces, stii tu.Si nu neglija igiena personala, bineinteles.

| niggaplease69 a răspuns:

O sa iti cada laughing

| ionut1234567 a răspuns:

Normal ca esti prost laughing, alta intrebare nu gaseai? laughing!

| Evyee a răspuns:

Du-te si fa o lb linistit, nu e nimic in neregula cu asta o.o"