| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare, cum poti sa scapi de smegma de pe capul penisului? Eu am si de curand am constatat, daca incerc sa pun degetul sau hartie igienica ma ustura(si ma doare). Deci cum as putea sa scap de ea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Prin simpla clatire cu apa calduta in care ai dizolvat un pic se gel de dus, sampon sau folosind sapun cu lanolina, poate fi dizolvata si indepartata chiar si smegma mai veche, care s-a intarit si a devenit ''branzica''. Sanatate!

| Vshsvsbs a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Eu cand eram mai mic ma masturbam si lasam in chiloti si acum mi-a ramas acolo, nu judecam atunci ce fac dar dupa ce am mai crescut mi-am dat seama ca nu e deloc ok si m-am dus la baie sa ma spal si sa incerc sa dau toata murdaria jos, nu s-a intamplat absolut nimic si chiar si acum este la fel chiar daca ma spal zilnic, cand eram mai mic eram cam certat cu apa si acum nu stiu ce sa fac ca nu se curata deloc

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să o cureți mai des, dar nu cu hârtie igienică ci cu o bucată de vată umedă cu săpun.

| Emilian65 a răspuns:

Sa te speli zilnic cu apa calda si sapun pe zona afectata.