| Alex2929328 a întrebat:

Buna TPU! Am 14 și am smegma la penis. Nu m-am spălat niciodată pe capul penisului deoarece de fiecare daca când atingeam capul penisului începea să mă doară foarte tare. Am spălat smegma s-a dus dar nu toată. S-a lipit de capul penisului și nu o pot dezlipi, daca incerc mă doare. Trebuie sa mă duc la un doctor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Va trebuii sa pui mana sa inveti sa te speli ZILNIC cu apa calda si sapun, pe penis si prin faldurile lui, fiindca sperma aia intarita (smegma) formeaza o crusta urat mirositoare, care se poate infecta.
Daca te duci la doctor te va face de rusine si te va trimite acasa sa te speli, ca nu-i nimic altceva, decat mizerie intarita.

| Alex2929328 explică (pentru Violleta2022):

Mulțumesc din suflet doamna Violleta! Voi incerca în fiecare zii chiar daca mă doare sa mă spăl pana se duce acea smegma.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alex2929328):

Pentru inceput, poti incerca de 10 ori pe zi, pana elimini toata smegma, ca sa nu ti se umfle cucul de la infectie, trebuind sa-l cureti imediat.
Multa apa si sapun, pana cureti toata crista aia intarita si apoi, spalat ZILNIC cu apa si sapun.
Daca ai inceput sa te masturbezi, apai spalarea cucului este obligatorie dupa masturbare si urinarea de asemenea, ca sa elimini sperma ramasa pe teava, sa nu se scurga in faldurile lui sau in chiloti.

| Emilian65 a răspuns:

Pana acum nu te-a deranjat smegma uscata de pe capul penisului? De acum înainte spala zilnic penisul cu apa calda și săpun pana dispare smegma uscata și dispar și durerile de care vorbeai mai sus.

| Alex2929328 explică (pentru Emilian65):

Smegma nu ești cum sa zic. fix în vârf, este mai la începutul capului.