| WolfTheLife12 a întrebat:

Salut am 10 ani si cand incerc sa imi belesc capul penisului ma doare - mai exact ma ustura! ce sa fac! PS: imi e frica de bisturiu

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Bisturiul reprezinta ultima solutie care se ia in calcul si se ajunge la aceasta solutie extrema, numai in cazul in care largirea deschiderii preputiului nu poate fi efectuat prin alte metode neinvazive. Se apeleaza la incizia sau sectionarea inelului fibros doar in cazul fimozelor grave de gradul III sau IV, iar din ceeace ai prezentat se pare ca nu este cazul si in starea ta. Doar medicul urolog poate stabili gradul real al afectiunii si cel mai indicat mod de interventie in vederea inlaturarii fimozei ca iti afecteaza penisul. Multa sanatate!

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Deocamdată nu trebuie să faci nimic. Oricum el va mai crește, la fel și prepuțul. Totul e ca la final, pielea să poată fi retrasă fără efort. Foarte frecvent, acest fapt se poate realiza prin simpla întindere zilnică a sa, folosind și ceva cremă emolientă.
Oricum, dacă nu merge nicicum, un medic poate oferi o soluție care nu implică musai o operație.

| Emilian65 a răspuns:

Consulta un medic urolog care iti va spune daca ai sau nu fimoza. Durerile acestea, la decalotare, sunt din cauza ca ai fimoza.

| denisTiky a răspuns:

E normal, si eu am patit la fel

| popastefana a răspuns:

Eu la 10 ani eram mare jucator de minecraft aveam armura de diamond si casa din lemn...

| MegaKills a răspuns:

Vrei sa vb
Fb
Silviu Baltatescu