| Bombonikmic a întrebat:

Bună TPU, am o intrebare, de 2 saptamani si ceva am niste ameteli in cap dar usoare si nu sunt dese, si prin aceste ameteli mai am si niste stari de rau la stomac, dar nu vomit, am ajuns si la urgente, acolo mi-a facut o perfuzie cu un metrocoplamid si agocalmin, am fost la neurologie si acolo mi-a recomandat sa fac un set de analize, le am facut si mi au iesit bune calcemia si magneziu, fierul, tot, medicul de familie mi-a spus ca am anemie. dar analizele nu spun acelasi lucru, mi-a mai recomandat sa fac si un rmn, dar am facut un rmn in februarie ca in decembrie anul trecut am avut accident de masina si am venit cu capul in parbriz, nu m-am lovit tare, am facut doar o floare cu capul nu am avut nici macar un cucui. intrebarea mea este, de la ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Sunt multe cauze, cele mai frecvente ar fi:
Probleme la urechea interna (nu grave)
Deficit (magneziu, fier, calciu)
Anxietate
Hipertensiune sau hipotensiune (deci verifica acest lucru)
Intoxicații de orice fel, chiar și minore gen fum de tigara dacă ești mai sensibil
Desigur ca poate fi și ceva mai grav dar cred ca nu e cazul.