| anonim_4396 a întrebat:

! Buna TPU! Am o intrebare, de vreo saptamana am in casa tot felul de insecte mai exact tantari presupun dar muscaturile de tantari arata diferit fata de felul in care arata ale melem imi puteti spune ce sunt? Sunt rosii si cu un punct in mijloc daca vreti sa le vedeti mai bine vi le pot trimite pe mail... Va rog ajutati-ma repede!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Imi suna a purici sau, mai rau, plosnite.

| Bruno92 a răspuns:

Cred că ai și alte insecte in casă beware

Răspuns utilizator avertizat
| Cksihja a răspuns:

Eu am fost mușcat tot de țânțar cred iar înțepătura arăta cam la fel cum ai descris, mă mânca de nu mai puteam și în plus s-a și infectat și a făcut puroi, după părerea mea cred că am fost mușcat de o gâză și am făcut ori o reacție alergică ori avea gâza un microb căci pe mine m-a durut toată mâna. Poate cineva știe mai bine căci sunt și eu curios.

| Gabigabyi a răspuns:

Cumpara raid. Dai cu el iesi din camera 15 minute si mor insectele.