| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU! Am o întrebare legata de vaccin!
Eu fumez și vreau sa mă vaccinez cu jonshon, dar îmi este frica, oare am șanse sa am probleme după vaccin dacă fumez?
Dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In principiu, vaccinul nu iti afecteaza sanatatea deloc, dar daca ai deja plamanii foarte afectati, atunci pot apare complicatii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu am auzit pana acum nicio contraindicatie legata de fumat.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă fumezi moderat, nu. La 2 pachete pe zi, s-ar putea.

| Nirvanaaa a răspuns:

O lași și tu mai ușor cu țigările in ziua aia și o sa fie bine. De preferabil nu fuma și tu imediat după vaccin, stai 1-2 ore fără. laughing sunt sigura ca rezisti.

| Ganys a răspuns (pentru Nirvanaaa):

Depinde ))) dacă voi fi speriat șau nervos

| Dragosdoar a răspuns:

Salut. Cel mai bine pentru tine ar fi sa citesti prospectul. Din cate stiu, la niciun vaccin nu exista contraindicatii la fumat. Efecte adevrese usoare sau mai acute poate avea oricine.

| Ganys a răspuns (pentru Dragosdoar):

Așa e, oricum tot îmi e frica sa mă vaccinez laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Ganys a răspuns:

Știu ăsta, mă rog, cine-i norocos laughing)

| X2222 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa ceri parerea unui medic. Este mult mai in masura sa iti spuna si sa iti dea unda verde sa faci vaccinul.