| 0330200130 a întrebat:

am o intrebare mi-a venit ciclul din data de 26 luna trecuta mai exact 29.09, aceasta este a doua saptamana, cum pot sa il opresc? As vrea mai mult remedii naturiste. Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Mergi de urgenta la medicul ginecolog fiindca nu este in regula sa nu si se opreasca.

| Violleta2022 a răspuns:

Vitamina B opreste intr-adevar sangerarile.
Totusi, te-as sfatuii sa mergi la ginecolog pentru ca nu-i normal sa ai sangerari atat de indelungate daca nu ai fibroame, chisturi, rani pe colul uterin sau chiar mai grav.

| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca tie inca nu-ti este clar din ce motiv au fost inventati medicii ginecologi. Te-as sfatui sa mergi sa-i vizitezi iar ei sa te consulte in mod profesionist. Multa sanatate!

| dragonmagd a răspuns:

Vitamina K oprește sângerările. Când aveam si eu probleme, luam calcidin cu vitamina K si d3, sau pentru reglarea ciclului este bun ceaiul de crețușcă dar numai de la daciaplant.

| anaM2000 a răspuns:

Am avut si eu in trecut o asemenea problema.M-am spalat "acolo jos" cu ceai de menta, la temperatura suportabila.Am pus 2 pliculete la 250 ml apa, atentie, fara zahar sau orice altceva.A avut succces, de atunci nu mai am nicio problema plus ca i-am mai recomandat unei fete remediul, dupa 2 zile nu a mai avut nimic.Mai incercase o cunostinta de a mea, cu apa fierbinte, dar nu stiu cat de folositor e.In orice caz, daca va persista, nu intarzia in a consulta medicul. Sper ca ti-a fost de folos raspunsul meu.Numai bine!

| 0330200130 explică:

Multumesc mult pentru sfaturi! happy