| AndreeaM1 a întrebat:

..Nu e chiar urgent,dar am nevoie de un raspuns care sa ma sfatuiasca. Astazi la scoala m-a apucat o durere de picior,si cand am incercat sa ma ridic,am simtit de la genunchi ca mi se rupe un os,sau o vena. Acum nu prea pot sa ma misc,adica sunt momente in care merg perfect si altele in care nu pot sa stau pe picior. E grav,adica o sa ma tina mult? Trebuie sa ma duc la doctor,sau sa ma tina o zi,doua? Vreau sa imi spuneti tot despre aceasta problema,daca trebuie sa fac sport, sa misc piciorul. Am uitat sa va spun ca trebuie sa il tin intins, nu il pot indoi.
Funda pentru cel care ma ajuta!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| MrAnderson a răspuns:

Salut,

Stai linistita, e doar o intindere de ligament.
Daca era fractura acum urlai din toti plamanii.
Mergi la cabinetul scolar.

| Bufferia a răspuns:

Ai facut intindere nu e grav
pa
funda?

| lexyy a răspuns:

Ori ai facut o indindere de muschi ori ti s-a rasuci o vena, dar daca in 2 zile nu incepe sa-ti treaca du-te si consulta un medic, e posibil sa ai si o entorsa, asa ca fa o radiografiehappy