| anonim_4396 a întrebat:

Am o întrebare (pentru mine e serioasa ) :
Poți sa porti ob dacă ești virgina? Nu cunosc chestii legate de astea și mama a zis ca nu e sigura... Va mulțumesc anticipat ☺

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ziftode a răspuns:

Amuzanta intrebarea

daca himenul blocheaza intrarea, TU CE CREZI?

iar daca himenul blocheaza intrarea TU SI NUMAI TU STII, si nu te sfatuiesc sa "deblochezi" intrarea singura, SERIOS NU TE SFATUIESC, chiar poti sa o intrebi pe mama despre asta, daca ai dubii la un raspuns pe un site unde oricine poate sa isi dea cu parerea

nici nu iti mai dau cazuri particulare, sau generale, ce ti-am scris mai sus acopera destul de complet ideea!

PS daca tot ai dubii, mergi la ginecolog si intreaba-l pe el, ala macar iti da un raspuns profesionist!

7 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Da poti pentru ca ob-urile nu sunt mai groase decat degetul.

| Bernardus a răspuns:

Da, poti folosi tampoane interne si daca esti virgina

| IvonneBk a răspuns:

Da, poti folosi OB mini, care e mai mic. Virgina esti pana in momentul in care vei avea contact sexual cu un baiat.

| sierra1 a răspuns (pentru IvonneBk):

Ce inteligent răspuns!

| IvonneBk a răspuns (pentru sierra1):

Hahaha, acum am observat si eu...

| sierra1 a răspuns (pentru IvonneBk):

Da' uită-te la două răspunsuri mai jos și te împrăștii de râs!

| IvonneBk a răspuns (pentru sierra1):

Hahahahaha