| Radu136 a întrebat:

am o intrebare. Sunt destul de slab si fac sala de ceva timp. Am niste maine si picioare subtiri in comparatie cu celalalte parti ale corpului si vreau sa va intreb deca voi lua proteine in afara ca ma ajuta sa ma dezvolt mai repede... ma vor ajuta sa ma ingras cat de cat sau macar musculatura care o fac la sala ma acoperi aceasta problema. mentionez ca la maine problema este de la incheietura pana la cot, sau daca nu ce as putea sa fac!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Anonim0100 a răspuns:

Buna, pai sa cresti repede in masa poti lua un '' Gainner" Are marita cantitatea de carbohidrati, proteine si etc. Doar te ajuta sa cresti in masa vizibil si repede si dupa poti lua proteine ( Total Mass) sa ai grija cu Odihna este foarte importanta si mesele. Succes!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Anonim0100):

Total mass = CARBOHIDRATI, NU proteine, are sub 30 % proteine, ce naiba. E o porcarie de produs, plin de ZAHAR si indulcitori, bun sa faci diabet cu el.

Proteine = un supliment cu 70-80 % proteine, NU 30 %

| Anonim0100 a răspuns (pentru Cosmin86):

Asa am auzit dar se pare ca asa e, i poti explica tu mai bine decat mine... eu nu prea!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Anonim0100):

Pai am explicat :)

proteine inseamna ceva de genul :
http://www.megaproteine.ro/Proteine/Dymatize-Elite-Whey-Protein-2-200g/

| Anonim0100 a răspuns (pentru Cosmin86):

Bun!