| Radu136 a întrebat:

Fac Sala si pot spune ca sunt destul de slab in comparatie cu inaltimea mea. Mi-am cumparat proteine! o Portie (45 grame) contine 40 g carbohidrati,proteine 1, 80g minerale 0, 90 Grasimi 0, 90g Vitamine 0, 22g Si vreau sa stiu daca ma vor ajuta sa ma ingras cat de cat.! multumesc

Răspuns Câştigător
| SerbanSnake a răspuns:

Da te vor ajuta combinate cu 6 mese consistente pe zi, chestie de genetic sau nu daca esti persistent si ai continuitate la antrenament vei reusi caci depinde si de felul cum te antrenezi acum si rabdare sportul asta se face in ani, spor!

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dar tu analize de sânge ai făcut, medicul de familie te-a văzut, etc?
Tu întrebi după ce "mănânci" prafuri!
Pa, pa.

| Cosmin86 a răspuns:

Ce ai luat tu NU sunt proteine, ci un weight gainer bazat pe carbohidrati.

Daca avea 40 gr din 45 proteine, atunci puteai sa spui ca ai luat proteine

| Radu136 explică (pentru Cosmin86):

Si ma vor ajuta la ingrasare?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Radu136):

Da, normal. Dar eu as fi luat un supliment mai multe proteine totusi.

Asta e bun :
http://www.megaproteine.ro/Proteine-masa-musculara/ON-Serious-Mass-2-7-kg/

Trebuie sa iei 2 cutii, ca una te tine cam 15 zile.

Si mananca mai multi carbohidrati la cele 5-6 mese pe zi ale tale

| Wehes a răspuns:

Ce proteine, mai exact?

| cristi1505 a răspuns:

Stai ca nu am inteles bine:o portie de 45g are doar 1, 80 g de proteine? Ce proteine sunt, de la ce firma?

| FitMonkey a răspuns:

Are un procent ridicat de carbo. deci da, te va ajuta sa iei in greutate cu o alimentatie corecta

| SerbanSnake a răspuns:

Suplimentul te va ajuta cu siguranta, dar fara o alimentatie corespunzatoare si mese consistente nici un supliment nu iti va da rezultatele dorite, multa bafta!

| Radu136 explică (pentru SerbanSnake):

Din cauza ca nu ma ingras am fost la un medic si i-am spus ca iau cate 5-6 mese pe zi + gustari intre ele si mia facut analize si mi-a zis ca e o chestie genetica. Si Multumesc de raspuns happy

| SerbanSnake a răspuns (pentru Radu136):

Da te vor ajuta combinate cu 6 mese consistente pe zi, chestie de genetic sau nu daca esti persistent si ai continuitate la antrenament vei reusi caci depinde si de felul cum te antrenezi acum si rabdare sportul asta se face in ani, spor!

| deathy a răspuns:

Ca sa te ingrasi trebuie sa mananci mai multe calorii decat cate arzi.Suplimentul te ajuta, dar retine ca 1 gram de proteina = 4 calorii, 1 gram carbo = 4 calorii si 1 gram grasimi= 9 calorii.Partea cu ingrasatul nu este prea grea, deci pofta mare!