| kidi a întrebat:

Am o întrebare:sunt la mare și mi-au intrat niște pietricele foarte mici sub piele, in talpa.Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Iei un ac/scobitoare si le scoti de sub piele.
Nu ai ace/scobitori la tine? Ai, mai mult ca sigur, magazine garla prin imprejurimi/furi o scobitoare de undeva, nimic imposibilwinking

2 răspunsuri:
| AnastasiaSt a răspuns:

Sa dezinfectezi acul inainte!