| anonim_4396 a întrebat:

am o mare intrebare: perusul meu tot stranuta cand il scot din cusca iar apoi vomita. O fi racit? Avand in vedere ca eu ii fac "baie" vara

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| A4T3Ch a răspuns:

Da,s-ar putea sa fie racit.Du-te la farmacia veterinara si cere Enrofloxacina si pui 5 zile la rand cate jumate de pastila in adapatoarea de apa, de unde bea el apa.Si nu inteleg ce vrei sa spui prin "baie", nu e bine sa il uzi complet, cum e acum vant asa, racesc imediat, sunt foarte sensibili perusii.Dar sa il uzi asa cu niste picatele de apa da.
Si eu am 15 perusi standard (dinaia cu "barbita" mare tongue ), 2 Perusi semi-standard la care tin foarte mult, si 2 papagali Jako.
Dai funda? happy