| Th3AbSinTh3 a întrebat:

Poti sa lesini daca te abtii din a vomita, stranuta...?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu e bine sa te opresti din stranutat, citisem un articol cu o femeie care s-a oprit, apoi i s-a dizlocat ceva la coloana si a ramas paralizata.E un caz extrem, nu se stie in ce circumstante s-a intamplat dar ideea e ca nu e bine sa faci asta.
Iar cu voma, cand e sa vomiti, vomiti si nu cred ca poti opri asta daca intr-adevar iti e rau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din vomitat nu, dar risti foarte mult sa te ineci(inneci) sau chiar sa mori, din stranut nu se intampla nimic. big grin

| MissAvocado a răspuns:

Chiar sa se ajunga la lesin, cred ca e doar in cazuri extreme... dar poti sa simti o ameteala sau o stare si mai rea, de aceea cel mai bine este sa lasi lucrurile de la sine si sa nu opresti procesele astea si sa te abtii, deoarece corpul tau stie mai bine big grin