| 400001365 a întrebat:

Buna TPU, am o mare problema
Acum o saptamana sau 2 am baut din sticla unei tipe, dupa ce i-a dat si alteia sa bea. Problema este ca am aflat ca acea tipa care a baut si nu-mi mai amintesc sincer daca am baut dupa sau inainte de ea dar cred ca dupa, se linge cu o curva. (la modul ca fata aia probabil se saruta cu ea fix dupa ce face un oral. Sper ca nu e nici chiar asa desi nu cred ca mai are vreo importanta daca o face imediat dupa ceva de genul acesta sau dupa cateva zile).

Intrebarea mea este, care sunt sansele sa fi luat o boala? Planuiesc sa-mi fac niste analize, insa tin sa spun si ca nu am avut nicio problema de atunci pana acum. M-am simtit foarte bine dar dupa ce am vazut scena respectiva cu acele 2 fete am inceput sa fiu f panicata.
Stiu ca o sa para ca o poveste stupida dar vreau raspunsuri serioase va rog mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Niciodata nu este bine sa bei după altcineva sau altcineva după tine, fiecare cu microbii lui, mai ales acum in pandemia asta de covid, numai face asa ceva niciodata, ca te imbolnavesti grav.

| anonimg a răspuns:

Doar santieristii mai impart aceeasi sticla intre ei.
Dar noi suntem oameni civilizati si trebuie sa stam fiecare cu sticla lui -mai ales acolo unde este lenea mare peste cel setos, si nu se duce la magazin sa isi cumpere.
In anumite conditii sunt bune si paharele de unica de folosinta.

| wildthing a răspuns:

Pai asa... ajungi sa nu te mai saruti cu nimeni. Daca te saruti cu cineva maine, de unde stii ca nu a facut oral cuiva? Cred ca majoritatea barbatilor baga botu' la savarina. Ce-o sa faci acum, nu o sa te mai saruti cu nimeni de frica?

| tudorvolcano a răspuns:

Trebuie să te lași de această fobie, totuși e indicat să nu bei după alții.

Dar ce căutai cu niște lesbiene? Vrei să te duci la dracul?

| SmaraldAlbastru a răspuns:

În cel mai rău caz te-ai fi putut infectă cu herpes simplex. Nu este vindecabil. În anumite condiții pot apărea bășici dureroase pe buze (expunere la temperaturi mari sau stres). De regulă, atunci când bei după altcineva riști să te pricopsești cu un virus sau cine știe ce germeni.
Este bine că vrei să faci analize. Perioada de incubație a virusului care cauzează herpes simplex (HVH) este de 1-26 zile.
Lasă panica și trăiește normal.
Gândurile negative slăbesc sistemul imunitar și te îmbolnăvești mai ușor. happy

| Gligore2000 a răspuns:

Intr-adevar ai o mare problema.
Cred ca ar trebui sa consulti un psiholog.
Astia care se impartasesc in fiecare duminica cu aceeasi lingurita la biserica nu mai au nici pe naiba.Si naiba stie pe ce mai pun botul acasa ca doar sunt piosi.