| qazwsxedcvbnm a întrebat:

Am o mare problema.
M-am tăiat cu lama de la ascuțitoare....Nu este ceva nou, insa problema este ca mă ustură foarte tare intr.un anumit loc. Nu este acea durere pe care o simt de oobicei cand mă tai, simt ca ma apasa ceva. nu pot sa explic. Intrebarea mea este: e posibil ca vârful lamei sa se fi rupt si sa fi rămas acolo?

Va rog mult sa ma ajutati, nu stiu ce sa fac! Ajutor!

Dau funda si vot.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
mergi de graba la medic pentru a evita riscurile si complicatiile.
O zi buna.

| stefanvladvlad a răspuns:

Nu cred ca e posibil sa fi ramas acolo...

| AryennSm a răspuns:

Nu stiu, dar probabil ca ar fi fost vizibil daca ti-ar fi patruns acel varf... Consulta de urgenta un medic, daca intr-adevar varful ti-a ramas acolo chiar nu prea ai ce sa faci singur, doar nu o sa te apuci tu sa-l iei...

| IstraTe69 a răspuns:

Un prim lucru ar fi de ce dreacu va taiati mai copii prosti pe maini vi se pare ca sunteti mai intresanti te-as sfatui sa nu te mai tai.
Sfatul meu este sa dezinfectezi bine iar durerea vine probabil pentru ca tu atunci cand te-ai taiat ai atins un loc mai sensibil al unui muschi daca dezinfectezi bine si pui ceva rece o sa iti treaca.

| Vladutnicolae2015 a răspuns:

Daca nu tio ramas varful acolo pui un plasture si dupa ce nu mai curge sange il dai jos si il lesi sa se vindece.Parerea mea.