| FrumoasaTa a întrebat:

Buna TPU.Am o mare problema. Tatal meu fumeaza de ceva timp, mai exact de cin mama a plecat la munca peste hotare(7 ani)
De foarte mult timp ma lupt cu asta.Am reusit odata sa-l conving sa nu mai fumeze si cred ca a renuntat la fumat daca nu ma gresesc 3 saptamini si apoi au aparut citeva probleme si a inceput din nou.
Va rog mult,ajutati-ma, cum pot sa-l fac sa nu mai fumeze?
FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| CristiB93 a răspuns:

Spune-i ca daca te iubeste, pe tine fiica lui, atunci se va lasa, spune-i ca fumatul nu are nici un scop pe lumea asta decat acela de ai face rau si tie si lui in primul rand. Nu-i aduce nici un folos, doar pierde banii pe fum. Spune-i ca te deranjeaza foarte mult si ca trebuie sa renunte de dragul tau. Daca nu va renunta atunci incearca sa il certi mai tare si sa nu mai vorbesti cu el, fa pe suparata ceva timp, trebuie sa reusesti daca nu te dai batuta happy Dreptatea este de partea ta, deci ar trebui ca tu sa castigi. Sti povestile alea ca binele invinge intodeauna, eu sper doar ca o sa fie la fel si in cazul tau kiss

| FrumoasaTa explică (pentru CristiB93):

Am facut asta acum ceva timp si nu am vorbit cu el citeva zile pina cind am vazut ca si-a aruncat toate pachetele de tigari dar crede-ma ca acum la cite probleme avem el se supara mai tare pe mine ca fac asta decit eu ca fumeaza.Si nu suport ca el sa nu vorbeasca cu mine din motiv ca nu-i permit sa fumeze.

| CristiB93 a răspuns (pentru FrumoasaTa):

Pai nu stiu, imi pare rau atunci daca chiar nu reuseste, oricum ma bucur ca tu ai atitudinea asta fata de fumat, esti fata si dupa parerea mea, nu li se sta la fete sa fumeze, chiar imi place cum esti happy tine-o tot asa si sper sa reusesti cu tatal tau candva.

| FrumoasaTa explică (pentru CristiB93):

Multumesc multhappy

| CristiB93 a răspuns (pentru FrumoasaTa):

Cu placere, Te Pup Pa Pa kiss kiss

Răspuns utilizator avertizat
| Janek21 a răspuns:

Da-i sa citeasca asta: http://carti.digitalarena.ro/......llen-carr/

Cartea se gaseste in format tipizat, digital si audio. Am auzit ca face minuni pentru cine o duce pana la capat.

| ktlina a răspuns:

Da care e treaba daca fumeaza?

| albinutavesela a răspuns:

Buna! Suna ciudat dar o sa functioneze.O sa incepi prin a cauta tot felul de poze de articole cu efectele fumatului si o sa le lipeste prin locurile pe care el le frecventeaza cel mai des prin casa o sa vezi ca totul o sa vina de la sine si o sa lase.